10 міфів про лідерство та їхнє подолання


Заплющити очі на секунду і придумати душевний образ лідера. Що ти бачиш? Ви представляєте політичного діяча, генерального директора чи військового керівника? Неважко зрозуміти, чому подібні зображення надходять комусь на думку. На лідерів часто розглядають як на когось рішучого, розумного та відстороннього. У деяких випадках лідери можуть здатися трохи залякаючими.


Проблема іміджу, який говорить про агресивну особистість авторитету, полягає в тому, що це може завадити деяким потенційно сильним лідерам виконувати керівні ролі або досягати свого повного потенціалу. Легко неправильно трактувати та помилково уявляти, що таке лідер, а що ні.


Зважаючи на це, давайте визначимо 10 найпопулярніших міфів про лідерство, щоб ви могли відкрити нові можливості та ефективно взяти на себе відповідальність за свою команду.


1. Підприємницьке керівництво.


Є припущення, що всі підприємці є природними лідерами. Реальність полягає в тому, що те, що ви мали фантастичну та своєчасну ідею, не означає, що ви здатні організовувати, керувати та масштабувати бізнес - навіть якщо це стане багатомільйонним бізнесом.


Навіть незважаючи на те, що ви "засновник" вашого бізнесу, ви не вірите автоматично, що ви найкраще позиціонуєтесь. Лідерство не прив’язане до посадової інструкції. Це бачення та змушення інших купувати його, зростаючи талант, слухати та впливати на інших. Це все якості, які можуть надійти від найманого зовнішнього директора, як те, що LinkedIn зробив з Джеффом Вайнером, до найнижчих рівнів вашої організації.


Якщо ви не відчуваєте, що володієте сильними лідерськими якостями, тоді краще перевірити своє его у дверях і передати лейби тому, хто підтримує найкращі навички лідерства.


2. Лідери не можуть виявити вразливість.


Мабуть, один з найпоширеніших міфів полягає в тому, що лідери, незалежно від ситуації, повинні викопати свою позицію та відстояти свою позицію. Якщо вони приймають провину, змінюють напрямок чи слухають інших, то це ознака слабкості. Звичайно, це не могло бути далеко від істини.


Сильні лідери визнають своїми помилки, щоб вони могли навчитися на них. Вони сприйнятливі до зворотного зв'язку, навіть якщо це негативно. У них немає всіх відповідей. І вони демонструють свою людяність, слухаючи та піклуючись про своїх працівників.


3. Прекрасний лідер - холодний, лютий і всесильний.


Я впевнений, що ви в якийсь момент працювали з лідером, який знає все. Вони діють жорстко, говорять про велику гру та відокремлюються від решти команди. Тепер подумайте про свою ефективність, перебуваючи під цією особою? Надіюсь, ви не були настільки продуктивними та мотивованими, як ви могли бути, правда?


Співробітники хочуть, щоб їх керівники по-справжньому дбали про них. Вони хочуть відчувати себе шанованими. І працівник бажає, щоб їхні думки та турботи були вислухані доброзичливо. Найкращий спосіб посилити ці навички лідерства - це посилення емоційного інтелекту. Підвищення емоційного IQ допоможе вам стати більш усвідомленим, співчутливим та кращим комунікатором. Як результат, ви створите міцний зв’язок зі своєю командою.


4. Переважні екстревертовані лідери.


Яка різниця між екстравертами та інтровертами? Більшість людей вважає екстраверт - те, як вони діють у соціальних умовах. Екстраверти вважаються більш відвертими і впевненими. Інтроверти вважаються сором’язливими і відкликаними. Однак екстраверт або інтровертація більше стосується того, як ми обробляємо інформацію.


Екстраверти працюють через проблеми, обговорюючи їх і шукаючи поради та вкладу у інших. Інтроверти внутрішньо обробляють свої думки та конфлікти. Через ці відмінності не дивно, що екстравертів притягують до керівних ролей. Бути лідером - означає спілкуватися з іншими людьми, правда?


Реальність полягає в тому, що не всі екстраверти стають лідерами. Дуже багато успішних людей, таких як Воррен Баффет, Білл Гейтс, Барак Обама та Маріса Майєр, є інтровертами. Тільки те, що ви не начальник відділу або вам зручно в натовпі, не означає, що ви повинні продавати себе недорого. Ви все ще можете володіти правильними лідерськими навичками, щоб надихнути інших.


5. Не вистачає часу для розвитку навичок лідерства.


Як і для будь-якої майстерності, яку варто мати, для її розвитку потрібен час. Вираз "немає часу" - це поганий привід. У всіх нас однакові 24 години на день. І ми всі знаємо безліч інших лідерів, які можуть без проблем поглибити свої лідерські навички.


Проблема не в тому, що в день не вистачає годин. Це ви неправильно керуєте своїм часом. Наприклад, прокидання на 30 хвилин раніше, проведення спільної роботи або делегування менш критичних завдань іншим може звільнити додатковий час. Потім ви можете скористатися цим часом для читання, проходження курсу чи роботи з тренером чи наставником.


6. Лідерство є синонімом управління.


Якщо припустити, що лідерство є синонімом хорошого управління - ще один поширений міф про лідерство. Адекватне керівництво та настанови не завжди можна ототожнювати з хорошим командиром. Існують деякі досить значні відмінності між цими двома ролями, такі як:


  • Лідери створюють бачення; менеджери встановлюють цілі.

  • Менеджери підтримують статус-кво, а лідери - агенти змін.

  • Лідери усвідомлюють себе та унікальні. Менеджери копіюють інших та адаптують та приймають стиль керівництва інших.

  • Менеджери контролюють або уникають ризиків та проблем, тоді як керівники готові ризикувати.

  • Лідери залишаються зосередженими на великій картині. Менеджери працюють над короткотерміновими цілями.

  • Лідери щодня дізнаються щось нове; менеджери покладаються на свої існуючі таланти.

  • Менеджери будують системи, а лідери будують відносини.

  • Лідери спілкуються; менеджери призначають завдання та надають рекомендації.

  • У менеджерів є працівники. З іншого боку, лідери мають вірних і відданих шанувальників.


Якщо у вас є команда з декількома або складними цілями, важливо знати різницю між лідерством і керівництвом. Потім ви можете розвинути свої лідерські чи управлінські навички - залежно від того, яких вам не вистачає. Ви також можете розглянути питання про те, щоб знайти когось, щоб доповнити дефіцитні навички.


7. Усі лідери - трейлблейзери.


Бути trailblazer - це не обов’язково погано. Зрештою, трейлблейзери - амбітні, конкурентоспроможні, розраховані на ризик та орієнтовані на цілі. У той же час вони також є незалежними та рушійними силами бізнесу. Незалежна і рушійна сила може зробити роботу з іншими проблемами.


Наприклад, хоча ви справляєте враження на клієнтів, інвесторів, говорячи про залучення та розмову, - нікого назад не згуртувати. Хоча трейлблейзери точно можуть змусити людей стрибати на борту зі своїм баченням, лідери знають, коли потрібно відступити. Справжній керівник або керівник визнає талант і працювати разом з цією командою, щоб привернути всіх до спільної місії та бачення.


8. Члени моєї команди завжди говорять мені правду.


Вони можуть не брехати вам повністю. Але, ваша команда, мабуть, дає вам лише півправди - особливо, якщо ви важкий персонаж, з яким ви можете боротися. Ви можете бути складною, емоційно виснаженою особою - таким чином, вам слід легко зрозуміти, чому у вас є проблеми бути лідером. Якщо працівник ділиться з вами поганими новинами, і ви переживаєте, тоді чому вони знову відкриються для вас?


Ваші працівники повинні бути на 100 відсотків прозорі з вами - але якщо ви їх покараєте, чи вважаєте ви, що вони повторять ту саму помилку? Слухати правду не завжди просто. Але, не маючи всієї інформації, ви не можете прийняти більш обгрунтованого рішення - а також не можете стати лідером.


Щоб заохотити вашу команду сказати вам правду, побудуйте культуру спокою, де ви контролюєте свої емоції. Більше того, зосередьтеся на тому, що робити далі, а не вказуючи пальцями та надайте людям другий шанс. Спростіть отримання та надання відгуків. Подумайте над тим, щоб представити інтернет-опитування чи фокус-групи, проведені третьою стороною. Якщо у вас є зовнішнє джерело для компанії "підказки", що забезпечує анонімність, щоб член команди не повинен боятися наслідків.


9. Кращі лідери засувають рукава і забруднюють руки.


Очевидно, "забруднити руки" не означає ховатися у вашому офісі. Можливо, вам доведеться співпрацювати зі співробітниками, якщо це правильна діяльність. Як керівник, ви повинні зосереджуватися насамперед на таких завданнях, як рішення, пріоритети та відповідальність. Завдання без лідерства повинні бути автоматизованими, делегованими або переданими назовні, щоб ви не виснажували себе ні психічно, ні фізично.


Пам'ятайте - ведіть свою роботу, а не надаючи пріоритет роботі інших.


10. Лідери повинні бути завжди "увімкненими".


Нарешті, існує помилкова думка, що лідери повинні бути "в" 24/7/365. Правда полягає в тому, що кожному, незалежно від керівної посади, потрібна перерва в роботі. Перевірка електронної пошти протягом вихідних або коли або у відпустку - це гарантований спосіб спалити себе.


Вам потрібен час, щоб замислитись і зосередитись на важливих питаннях, таких як провести час із сім’єю, займатися фізичними вправами чи вивчити нову інформацію. Роблячи перерви, ви можете очистити голову і зняти стрес. Як результат, ви станете більш енергійним, зосередженим та креативним лідером.


Для підготовки цього матеріалу використані дані сайту https://www.entrepreneur.com/ та інформація із відкритих джерел.


Публікація підготовлена у межах інформаційної кампанії «Посилення жіночого політичного лідерства у територіальних громадах Київської і Черкаської областей (Setting up a Network of Female Political Leadership in Kyiv and Cherkassy oblasts of Ukraine to Strengthen the Participation of Women in Local Elections in Amalgamated Territorial Communities)» за підтримки Канадського Фонду Місцевих Ініціатив. Думка, представлена в даній публікації, не відображає думку Канадського Фонду Місцевих Ініціатив чи будь яких інших установ Канадського Уряду.

1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все