5 невідомих, але надихаючих прикладів жіночого лідерства


Як буде виглядати світ, якщо ним керуватимуть жінки? Хто вони – нинішні і майбутні лідери? Егаліте Інтернейшнл зібрала підбірку про десяти видатних лідерках з усього світу, які також увійшли в 100 найбільш впливових жінок 2019 року за версією ВВС.


П’ера Айело, политік, Італія


П’єра Айелло – італійський поліцейський інформатор і політик, відомий своєю позицією проти мафії. Айелло народилась в Партані, Сицилія, в 1967 році. У 1985 році, підлітком, вона була змушена одружитися з сином боса мафії Нікола Атріа. Її тестя Віто Атрія вбили через дев’ять днів після одруження. Вона не любила свого чоловіка і приймала таблетки, щоб не народити дитину. Її чоловік дізнався і зґвалтував її. Її чоловік був убитий у 1991 році, і вона та її трирічна дочка стали свідками вбивства. Вона вирішила боротися законним шляхом, але це призвело до того, що багато років вона не мала можливості назвати своє ім’я і показати своє обличчя.


Врешті-решт її дочка-підліток знайшла картини, які вона зробила на своєму горищі, які були підписані її справжнім ім’ям. Вона розповіла доньці всю історію і вирішила, що їй потрібно бути активнішою і прийняти пропозицію руху П’яти зірок, щоб балотуватися на політичну посаду.


П’єра Айело балотувалася на посаду з обличчям, покритим вуаллю через погрози з боку мафії. У 2018 році, вигравши місце кандидата в боротьбу проти мафії, вона нарешті розкрила своє обличчя перед публікою. Зараз вона є захисником людей, які інформують про мафію, сподіваючись захистити їх та їхні сім’ї.


Яліца Апарісіо Мартінес – акторка і борець за права людини, Мексика


Яліца Апарісіо Мартінес народилася 11 грудня 1993 року. Яліца – мексиканська акторка, дебютувала у фільмі як Клео у драмі «Рома» Альфонсо Куарона 2018 року. Журнал Time назвав її однією із 100 найвпливовіших людей світу у 2019 році. 4 жовтня 2019 року вона була призначена Послом доброї волі ЮНЕСКО у справах корінних народів.


Вона стала першою корінною мексиканською жінкою, яка була номінована на “Оскар” за кращу акторську гру. Зараз вона виступає за гендерну рівність, права корінних громад та конституційний захист домашніх працівників.

Вона вважає, що ідеальне майбутнє для жінок – це таке, в якому ми досягаємо гендерної рівності; ми маємо однакові права та ті самі можливості, що й чоловіки. На робочому місці, майбутнє, в якому наша оплата є справедливою, і ми отримуємо компенсацію за величину, яку ми отримуємо – це було б гарним початком.


Сінеад Берк ірландський письменник, академік, впливовий діяч, активіст і мовник, Ірландія


У 2017 році, Сінеад Берк не змогла дістатись до замків на дверях туалету. Після цього, вона стала одним із найвпливовіших у світі активістів, виступаючих за права людей з обмеженими можливостями. Закликаючи зробити дизайн все доступнішим, вона кинула виклик деяким найбільшим іменам в модній індустрії, включаючи Анну Вінтур, щоби зробити одяг більш інклюзивним.


Вона є співзасновницею колективу інклюзивної моди та дизайну (IFDC), щоб “кинути виклик дизайнерам, які традиційно не дуже мислили працювати з людьми з обмеженими можливостями та знаходити красиві рішення іхніх проблем. «Естетика важлива, але якщо подивитися на продукти, спеціально розроблені для інвалідів, вони дуже некрасиві» – сказала Берк. Берк запросили відвідати Білий дім на заході під назвою «Дизайн для всіх», де адміністрація Обами підкреслила перетин моди та інвалідності. Берк активно проводить кампанії, щоб підкреслити важливість інклюзивного дизайну у всіх сферах життя через практичні виклики, з якими вона стикається у житті та пересуванні у світі, який не був призначений для людей з обмеженими можливостями.


Елла Даїш, захисниця навколишнього середовища, Велика Британія


Займаючи посаду в сільському Уельсі, Елла була вражена кількістю викинутого пластику на вулицях. Тож вона розпочала кампанію за час без пластику, успішно заохочуючи виробників реально змінитись і витрачати кошті на фінансування боротьби із бідністю та виробництво екологічно чистих товарів.


ЇЇ сподівання на майбутнє полягають у тому, що продукція прийде без пластику, уряди зроблять стійкий вибір, а виробники ставлять планету вище за прибуток.


Емі Вебб, футурістка, США


Вебб розпочала свою кар’єру як журналіст, висвітлюючи технології та економіку. Вона була репортером журналу Wall Street Journal, а потім переїхала до Гонконгу, щоб працювати штатним репортером у Newsweek, висвітлюючи новітні технології. У 2006 році Вебб заснувала Інститут «Future Today» (раніше Webbmedia Group) – консалтингову фірму з управління. Починаючи з 2007 року, Вебб є автором щорічного звіту про технічні тренди майбутнього, звіт про майбутні технологій та їх вплив на суспільство. У 2011 році вона була співзасновницею Spark Camp – конференції лідерів, яка зосереджена на майбутньому бізнесу, уряду та суспільства.


Емі консультує урядових лідерів та керівників деяких найбільших світових компаній щодо того, як підготуватися до складного майбутнього. Вона вважає, що «наші уявлення про майбутнє формуються за рахунок власного виховання, світогляду та когнітивних упереджень. Однією з причин постійної боротьби людства є наші суперечливі уявлення про те, як має виглядати майбутнє. Рішенням цієї боротьби є інклюзивність.»


Для підготовки цього матеріалу використані дані BBC 100 Women 2019: Who is on the list this year? та інформація із відкритих джерел.


Публікація підготовлена у межах інформаційної кампанії «Посилення жіночого політичного лідерства у теріторіальних громадах Київської і Чекаської областей (Setting up a Network of Female Political Leadership in Kyiv and Cherkassy oblasts of Ukraine to Strengthen the Participation of Women in Local Elections in Amalgamated Territorial Communities)» за підтримки Канадського Фонду Місцевих Ініціатив. Думка, представлена в даній публікації, не відображає думку Канадського Фонду Місцевих Ініціатив чи будь яких інших установ Канадського Уряду.

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все